FCHK Forever

Eurofotbal

Fotogalerie

Z diskuze...

Aktuality

7. ledna 2012 sehrají Votroci první přípravný zápas nového roku proti Baumitu Jablonec, kterým zároveň vstoupí do patnáctého ročníku Tipsport ligy. Hraje se ve sportovním areálu v Praze-Satalicích, což je na úvodní výjezd roku 2012 celkem zajímavá destinace. Kromě Jablonce nás ve skupině dále čekají České Budějovice (14.1.), Viktoria Žižkov (18.1.) a Bohemians 1905 (21.1.). Pojeďme v hojném počtu, ať opět naplníme naše heslo, že "HRADEC JE DOMA VŠUDE." Sraz na Hlavním nádraží je v 7:40, odjezd vlaku R 846 pak v 8:08.
Obracíme se na Vás s žádostí o vyplnění fanouškovského dotazníku, díky kterému bychom rádi vytvořili jakýsi profil průměrného příznivce Votroků a udělali si celkový obrázek o fanoušcích černobílých barev. Z tohoto důvodu Vás také žádáme o přesné a pravdivé vyplnění, které Vám zabere maximálně pár minut a je zcela anonymní. S výsledky Vás seznámíme po 13. lednu 2012. Děkujeme za spolupráci.
Odkaz: http://18925.vyplnto.cz/
V květnu příštího roku uplyne rovných čtyřicet let od tragické události ve slovenském Martině, při které přišel o život talentovaný gólman Spartaku Hradec Králové Václav Oplt, o něhož v té době usilovala obě pražská S. I tragická zpráva mohla kazit socialistickou morálku. V československém sportu normalizačních sedmdesátých let se přece nic špatného nemohlo stát. A když náhodou, bylo nutné co nejvíce zahladit stopy. Proto je dnes tato fotbalová tragédie téměř zapomenuta.
Již druhým rokem si můžeme v Hradci užívat prvoligový fotbal. Zatímco v předchozí sezoně chodilo na Všesportovní stadion v průměru 5290 diváků na zápas, letos tento počet klesl na 4810 fanoušků. Což je téměř o pět stovek méně. V loňské sezoně se podařilo vyprodat hned polovinu z osmi domácích zápasů, tento rok se kapacita stadionu naplnila pouze jednou a to v zápase s Bohemians 1905. Uvidíme, jak s touto statistikou zamíchá jarní část, kdy do Hradce přijede Sparta, nebo mistrovská Plzeň.
Votroky nyní čekají téměř tři týdny dovolené, k prvnímu společnému tréninku se sejdou 4. ledna. První přípravné utkání sehrají o tři dny později, kdy se v rámci zimní Tipsport ligy střetnou s Jabloncem. Následovat bude soustředění v Břízkách, vyplněné zápasem s Hlavicí. 14., 18. a 21. ledna příjdou na řadu opět duely Tipsport ligy, 25. ledna utkání se Střížkovem v Nymburce a tři dny poté zápas Jihlavě s tamní Vysočinou. Posledního ledna odletí naši borci na devítidenní soustředění do turecké Antalye. Generálkou na ligu pak bude 11. 2. střetnutí s druholigovým Sokolovem.
Votroci během podzimu nasázeli svým soupeřům celkem třináct branek. Z nich jsme vybrali šest nejlepších a na Vás je, aby jste zvolili tu, která se Vám líbí nejvíc. Oč horší měli Votroci na podzim koncovku, o to pohlednější branky stříleli a tak nebyl výběr těch nejlepších vůbec jednoduchý. Do zvolené šestice se například nevešla ani jedna z tref našeho nejúspěšnějšího střelce Pavla Dvořáka. Všech šest branek si můžete prohlédnout ve videu a následně vybrat tu, která se Vám nejvíc líbí. Hlasování probíhá až do konce roku, v lednu pak vyhlásíme výsledky.
V květnu příštího roku uplyne rovných čtyřicet let od tragické události ve slovenském Martině, při které přišel o život talentovaný gólman Spartaku Hradec Králové Václav Oplt, o něhož v té době usilovala obě pražská S. I tragická zpráva mohla kazit socialistickou morálku. V československém sportu normalizačních sedmdesátých let se přece nic špatného nemohlo stát. A když náhodou, bylo nutné co nejvíce zahladit stopy. Proto je dnes tato fotbalová tragédie téměř zapomenuta.
Posledni komentare
13.12.2011 00:12:10: njn, co říct. Jen to že mi je 15 a přiznám se, že jméno Václav Oplt slyšim poprvé. To ho museli všic...
12.12.2011 16:58:11: Až bude novej stadion, tak by jedna z tribun mohla bejt pojmenována "Tribuna Václava Oplta"..
Halovým turnajem v Liberci sice Votroci definitivně uzavřeli podzimní část sezony, ale ani o Vánocích nepřijde hradecký fanoušek o kvalitní fotbalovou podívanou. Již tři dny po Štědrém dnu se totiž uskuteční jubilejní 20. ročník tradičního vánočního turnaje východočeských fotbalových hvězd a jejich hostů. V hale hradecké Slavie v Orlické kotlině se opět sejdou současní či bývalí hráči, kteří patří k fotbalovým špičkám. Turnaje se zúčastní například Karel Piták se svými spoluhráči, Michal Šmarda se svým Šmaus týmem a řada dalších ligových hráčů.
Votroci se na halovém INDOOR FOTBAL CUPU nedostali ze skupiny a s fotbalovým podzimem se tak rozloučili neúspěšně.  Vítězem třetího ročníku turnaje, hraného v liberecké Tipsport aréně se staly Teplice, které ve finále zdolaly Mladou Boleslav. V boji o třetí místo porazil Jablonec obhájce loňského triumfu Slovan Liberec. Nejlepším střelcem turnaje se stal se šesti góly Michal Rabušic z Liberce.
Přinášíme Vám ohlédnutí za podzimní částí Gambrinus ligy, kterou Hradec zakončil jednáctým místem. Ve statistikách zjistíme především mizernou střeleckou bilanci v první polovině utkání, ve které Votroci držejí nelichotivý primát.
Hradec je po podzimu v tabulce Gambrinus ligy na 11. místě, s 5 výhrami, 4 remízami a 7 prohrami. Votroci zažili vítěznou děkovačku se svými fanoušky pětkrát - v obou vzájemných zápasech s Teplicemi, doma se Žižkovem a Bohemkou a v Olomouci.
1  
2  
 
fchkforever © 2011
Publikování nebo další šíření obsahu serveru fchkforever.wgz.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.
TOPlist