FCHK Forever

Eurofotbal

Fotogalerie

Z diskuze...

Rozhovory

Rozhovor s Pavlem Dvořákem

Jako takový malý vánoční dárek Vám přinášíme rozhovor s dvaadvacetiletým útočníkem a momentálně také nejlepším ligovým střelcem Hradce  Pavlem Dvořákem. Pavel byl v podzimní části Gambrinus ligy jedním z našich nejvytíženějších hráčů, čtyřikrát se mu podařilo skórovat a jednou byl také novináři vybrán do sestavy kola. V rozhovoru s Pavlem mimo jiné zhodnotíme ligový podzim, výkony Plzně v LM a zjistíme, jak bude letos trávit vánoční svátky.
1/ Jak bys zhodnotil letošní pozim z pohledu Hradce?
Myslím, že můžeme být celkem spokojeni. Naším cílem je záchrana a k té jsme na podzim vykročili dobře.

2/ V jeho průběhu potkala tým dlouhá série bez výhry, jaká byla tou dobou nálada v kabině?
Nálada byla celkem dobrá, všichni jsme věřili, že se to zlomí a góly zase začneme dávat.

3/ Asi nejméně povedeným, byl zápas v Plzni, kde Vám domácí uštědřili velkou lekci z produktivity. Jak na tento duel vzpomínáš?
První poločas byl pro mě opravdu strašný, nepůjčili nám skoro balon a jen jsme běhali bez něj. Z hlediště to třeba tak nevypadá, ale bylo to dost náročný. V druhém už tempo opadlo, i když jsme v něm paradoxně dostali 4 branky. Ale určitě to byla dobrá zkušenost, která nám ukázala, že se máme ještě hodně co učit.

4/ Se čtyřmi góly ses stal nejlepším podzimním střelcem Hradce. Na jednu stranu Tě to může těšit, na druhou stranu to asi není moc dobrá vizitka hradeckého útoku...
To samozřejmě není. Třeba minulý rok na jaře dali útočníci taky málo gólů, ale tím, že dalo spoustu hráčů po jedné brance a vyhrávalo se, tak to nikdo neřešil. Ale určitě je to hlavně na nás, na útočnících. Věřím, že se to na jaře zlepší.

5/ Do kdy máš v Hradci a jaká šance, že Tě budeme vídat v černobíém dresu i v sezone 2012/13?
V Hradci mám smlouvu do léta 2013. Takže velká.

6/ Jak sis užil turnaj v liberecké Tipsport aréně? Byla to tvoje první zkušenost s halovým fotbalem?
Určitě kladně. Halové turnaje mám rád a každý rok v zimě si vždycky nějaký zahraji. Ale nikdy to nebylo s takovou podporou fanoušků jako letos, což bylo určitě moc příjemné.

7/ Jak bys zhodnotil celkový průběh Gambrinus ligy, je něco, co Tě překvapilo?
Myslím, že nahoře tabulky jde všechno podle očekávání, snad jen od Plzně bych čekal lepší umístění. Kvalitu na to samozřejmě má. Největším překvapením je pro mě Olomouc. Čekal jsem, že s 9 bodovou ztrátou si poradí snáz, ale je vidět, že když se musí, tak to nejde lehce. Jinak jim ale věřím v jejich záchranu.

8/ Jak hodnotíš výkony Plzně v Lize mistrů?
Plzeň nám ukázala, že to jde. Byla to dobrá reprezentace celého českého fotbalu. Její výkony se mi moc líbily a doufám, že nám na jaře v Evropské lize ještě něco ukáže.

9/ Můžeš prozradit, jak budeš trávit vánoční svátky?
Vánoční svátky budu trávit doma s rodinou a přítelkyní. 27. se zúčastním turnaje na Slavii a poté odjíždíme s kamarády na hory.

10/ V programu zimní přípravy je také soustředění v Turecku. Jak se těšíš?
Těším se moc. Bývá tam 20 stupňů, takže je to příjemná změna od naší zimy a také si zahrajeme na přírodní trávě se zajímavými soupeři.

11/ Co očekáváš od jarní části sezony a s jakým umístěním budeš spokojen?
Očekávám zlepšení koncovky, takže více gólů v soupeřově síti... Kéž by nám vyšel začátek a my se brzy zachránili jako minulý rok, to se potom hraje úplně jinak. Krásné by bylo zopakovat loňskou 8. pozici, ale budu spokojený hlavně se záchranou.

12/ Jak hodnotíš podzimní výkony fanoušků a co bys jim závěrem vzkázal?
Fanoušci byli super, hlavně na soupeřových hřištích vytvořili skvělou atmosféru, někdy lepší jak doma... Moc nám to pomáhá a doufám, že v té podpoře budou pokračovat.
Žádné komentáře
 
fchkforever © 2011
Publikování nebo další šíření obsahu serveru fchkforever.wgz.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.
TOPlist